MOTYWACJA & PRZEMYŚLENIA

Czy bycie kobietą w dzisiejszych czasach jest łatwe?

Od nas kobiet oczekuje się znacznie więcej niż od mężczyzn a zwłaszcza w dzisiejszych czasach. W życiu mamy do odegrania konkretne role a mianowicie mamy być wspaniałymi żonami, partnerkami, matkami, pracownikami itp. Najlepiej jakbyśmy te wszystkie role wypełniały na 100 procent. Niestety taką presję dzisiaj odczuwa wiele kobiet. Przyjęło się, że kobieta powinna na pierwszym miejscu zawsze mieć na uwadze rodzinę, dzieci, partnera, najlepiej aby nie myślała o sobie bo i tak nie będzie miała na to czasu. Tylko czasy się zmieniły, dziś jesteśmy bardziej niezależne, mamy większe możliwości niż nasze babcie czy nawet mamy.

Dziś możemy decydować o sobie i nie musimy koniecznie godzić się na takie traktowanie. A tym bardziej spełnianie oczekiwań innych. Bądźmy takimi kobietami jakimi chcemy być w 100 procentach. Tak jak czujemy nie musimy być we wszystkim perfekcyjne. Na dodatek wspomnę, że perfekcjonizm nie istnieje. Miejmy do siebie więcej luzu i dystansu. I jeżeli nie chcemy czegoś robić, nie mamy na to ochoty bo zwyczajnie czujemy się zmęczone odpuśćmy, nie tłumacząc się nikomu. Nie pozwólmy aby ktoś nam coś kazał i do czegoś nas zmuszał wbrew naszej woli. Głośno i wyraźnie powiedzmy co czujemy, czego chcemy i oczekujemy od rodziny, dzieci czy partnera. Mówmy o swoich pragnieniach, oczekiwaniach i słabościach.

Nie jesteśmy chodzącymi cyborgami, które muszą wszystko robić perfekcyjnie, pozwólmy aby ktoś nas w czymś wyręczył. Uczmy dzieci od najmłodszych lat samodzielności, partnera dzieleniem obowiązków tak aby mając rodzinę mieć jeszcze czas dla siebie. Zawsze warto mieć własną przestrzeń, w której jesteśmy tylko my same. Nigdy nie poświęcajmy się w całości rodzinie, partnerowi. Bo dzieci kiedyś dorosną będą miały swoje życie, partner czy mąż to nie rodzina zawsze może odejść a wtedy my zostaniemy same. Dlatego nigdy nie uzależniajmy swojego życia od kogoś innego, mniej się rozczarujemy.

O MNIE… Na pytanie kim jestem? Zawsze odpowiadam sobą bo tylko bycie sobą czyni nas w pewnym stopniu wolnym. Jestem taką samą kobietą jak Ty, a zarazem inną z głową pełną pomysłów, marzeń i pasji, które chciałabym realizować. Podzielić się z Tobą moimi spostrzeżeniami, przemyśleniami, zainspirować Cię do spełniania własnych marzeń, robienia czegoś dla siebie… Widzę jak wiele kobiet ma marzenia, pasje a boi się ich realizacji ze względu na opinię innych, niekiedy najbliższych osób z otoczenia, własnych partnerów, mężów, znajomych itp. Chciałabym to zmienić, pokazać Ci, że można inaczej. Że to Ty jesteś najważniejsza i Ty decydujesz o sobie samej nie Twoja rodzina czy partner. To Twoje życie, masz je tylko jedno, jesteś tu i teraz. Thomas Jefferson do fundamentalnych praw człowieka zaliczył prawo do życia, wolności oraz dążenia do szczęścia, więc dąż do własnego szczęścia. Na blogu przeczytasz o zdrowiu, urodzie, motywacji, samorozwoju, moich przemyśleniach, zainteresowaniach itp. Zapraszam………………………………

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *