KOBIETA & ZDROWIE

Dbajmy o swoje zdrowie.

Wydaje się, że zdrowie powinno być dla każdego z nas priorytetem. A większość z nas nie przywiązuje do tego większej uwagi i nie dba o siebie. Bardziej dbamy o swój samochód niż o własne zdrowie. Robimy przegląd każdego roku aby bezpieczniej jeździć, wymieniamy części itp. To dlaczego nie potrafimy zadbać o samych siebie i chociaż raz w roku wybrać się na badania profilaktyczne. Nikt z nas tak na prawdę na co dzień nie zastanawia się nad tym jak ważne jest to, że jesteśmy zdrowi. Zdrowy człowiek nie myśli zazwyczaj jak to jest nie chodzić, nie widzieć, nie słyszeć nie czuć. Pochłonięci codziennością nie mamy na to czasu, po prostu się nad tym nie zastanawiamy. Wydaje się nam, że jesteśmy zdrowi i tak będzie zawsze. Ale tak naprawdę nic nie jest nam dane na wieczność. Dziś jesteśmy zdrowi, a jutro może nas już nie być. I nie piszę o tym aby się codziennie nad tym zastanawiać, bać co będzie w przyszłości. Tylko może skłonić do pewnych refleksji, że nie ma nic na zawsze, że o swoje zdrowie trzeba dbać codziennie.

Jest mnóstwo ludzi, którzy są chorzy, cierpiący, umierający, których życie zależy niekiedy od kolosalnie drogich leków czy operacji. Którzy dziś daliby wszystko, żeby móc być zdrowym, móc chodzić, widzieć, słyszeć odczuwać, żyć. A bardzo często ludzie nie szanują swojego zdrowia. Świadomie je rujnują poprzez używki, nieodpowiednią dietę. Dlatego warto czasami pomyśleć o swoim zdrowiu chociażby wykonując profilaktyczne badania, stosowanie odpowiedniej diety, zwiększenie ruchu. Wydaje się takie proste a niestety nie jest. Najlepiej zacząć od siebie i przekonywać do tego innych. Chociaż tutaj na pewno natkniemy się na krytykę ja również się z nią spotkałam i spotykam. Mówiąc innym aby zaczęli się zdrowiej odżywiać, próbować ograniczyć używki. Niestety nie każdy jest w stanie to zrobić a nasze dobre intencje przekuwane są najczęściej w atak.

Nie jestem ekspertem w temacie zdrowego odżywiania i nie będę ale staram się żyć zdrowiej i próbuję zachęcić do tego innych. Raz z pozytywnym a raz z negatywnym skutkiem. I chyba najgorzej jest z osobami z najbliższego otoczenia dla których chcesz jak najlepiej bo Ci na nich zależy ale one nie do końca to rozumieją. A prawda jest taka, że o ile mamy wpływ na małe dzieci jeżeli chodzi o kwestie żywieniowe. To już takiego wpływu nie mamy na osoby dorosłe. Niemniej jednak zawsze warto próbować zmienić coś na lepsze nawet małymi krokami. Bo zdrowie mamy jedno a będąc zdrowym bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że tak na prawdę mamy wszystko i możemy wszystko.

O MNIE… Na pytanie kim jestem? Zawsze odpowiadam sobą bo tylko bycie sobą czyni nas w pewnym stopniu wolnym. Jestem taką samą kobietą jak Ty, a zarazem inną z głową pełną pomysłów, marzeń i pasji, które chciałabym realizować. Podzielić się z Tobą moimi spostrzeżeniami, przemyśleniami, zainspirować Cię do spełniania własnych marzeń, robienia czegoś dla siebie… Widzę jak wiele kobiet ma marzenia, pasje a boi się ich realizacji ze względu na opinię innych, niekiedy najbliższych osób z otoczenia, własnych partnerów, mężów, znajomych itp. Chciałabym to zmienić, pokazać Ci, że można inaczej. Że to Ty jesteś najważniejsza i Ty decydujesz o sobie samej nie Twoja rodzina czy partner. To Twoje życie, masz je tylko jedno, jesteś tu i teraz. Thomas Jefferson do fundamentalnych praw człowieka zaliczył prawo do życia, wolności oraz dążenia do szczęścia, więc dąż do własnego szczęścia. Na blogu przeczytasz o zdrowiu, urodzie, motywacji, samorozwoju, moich przemyśleniach, zainteresowaniach itp. Zapraszam………………………………

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *